22.10.2021 -Akademi Derneğine Hoş Geldiniz

İmam Hatip Gençliği

İmam Hatip Gençliği

İmam Hatip Gençliği

 Evet, bizler bu okulda okuyan birer genciyiz. Ne kadar onur ve gurur verici olduğunu belirtmek isterim öncelikle… Şöyle söyleyeyim çevremden örnek vermek istiyorum okulumuza kimi aile baskısıyla kimi kendi rızasıyla kimi de mecburiyetten gelen o kadar çok kişi var ki. Gerçekleri konuşmak gerekirse durum bundan ibaret. Ama bilmiyorlar ki ne büyük bir nimetin içine düştüler… Bu okulda okumaya hak kazanan arkadaşlarımın hepsi çok ama çok şanslılar bunu bütün samimiyetimle söyleyebilirim… Allah biz gençlere havasını solumayı nasip ettiği için ne kadar şükretsek azdır… Ne yazık ki günümüz gençliği böyle bir nimetin farkında değil. Benim amacımda Allah nasip ederse bu güzelliği siz değerli arkadaşlarımla paylaşmak istiyorum.

Arkadaşlar, öncelikle imam hatipli olarak çok büyük sorumluluklarımız var ki birçok arkadaşım bunun farkında değil maalesef… Bizler ciddi manada çok güzel bir atmosferi solumaktayız ve bu soluduğumuz atmosferin kıymetini bilmeli ve çok güzel bir şekilde değerlendirmeliyiz. Yeter ki isteyin, unutmayın istemek başarının yarısıdır… Okuyun arkadaşlar, okuyabildiğiniz kadar kitap okuyun gerçekten kendinizi geliştirmek açısından kitap okumak çok önemli. Maalesef ki günümüzde kitap okuma alışkanlığı ne yazık ki oldukça zayıf ve bu çok vahim bir durum emin olun. Ben, siz arkadaşlarıma nitelikli kitaplar okumanızı tavsiye ediyorum okulumuz gereği çok faydalı olacaktır. Özellikle Hz.Peygamberin hayatını okumanızı ve hayatınıza geçirmenizi tavsiye ediyorum, bu sizin faydanıza olacaktır. Emin olun ki imam hatip anlatıldığı ve söylendiği kadar korkunç bir eğitim kurumu değil. Bu tabiri kullanmamın sebebi birçok arkadaşımın zihninde bu ön yargı var ki çok yanlış bir düşünce. Eğer Allah bu okulda okumamızı nasip etti ise çok şanslı kullarız gerçekten. Önemli olan bu okulu dolu dolu yaşamak, dolu dolu geçirmek… Boş gelip boş gidilirse bu okuldan, o zaman hiçbir anlam ifade etmez. Çok büyük bir ayrıcalığa sahibiz bu bir gerçek. Önemli olan bunu unutmamak ve bu ayrıcalığı iyi değerlendirmektir. En önemlisi diğer okullardan farkımız, mesela Allah kelamıyla derslerimizi işliyoruz bundan güzeli var mı sizce? Gerisini siz düşünün. Aslında fazla bir şey söylemeye gerek yok hepiniz aklı başında insanlarsınız ve her şeyi kavrayabilecek yaştasınız. Sizlerden tek ricam imam hatibe yakışır birer öğrenci olmanız. İnsanların imam hatip hakkında kötü düşünceler düşünmelerine müsaade etmeyin. Aksine her zaman ağırlığınızı hanımefendiliğinizi, beyefendiliğinizi koruyun.

Rabb’im bu imam hatip yolunda bizlere yardımcı olur inşaallah… Yükümüz ağır, Allah bu yükü hakkıyla taşımayı tüm İmam Hatip nesline nasip eylesin. Âmin…

 Darıca İmam Hatip Lisesi Öğrencisi

                                                                       HATİCE GENÇ                                                                          

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ