22.10.2021 -Akademi Derneğine Hoş Geldiniz

İnsansız Kanatlar

İnsansız Kanatlar

İnsansız Kanatlar

 Gözlerimi açtım barut kokan bir dünyaya. Annemin kokusunu duyamadan işlemişti içime. Ne oluyor diyemedim acımasız gerçeklere. Soramadım zalimlere, kalpleri var mı diye? Kulaklarımı kapattım ilk başta. Sonra beynimi.

Görmek istemedi küçük bedenim bu rezilliği. Ama yapamadım. Kardeşlerim ölürken ben buna seyirci kalamadım. Yaka paça götüren askerlere haykırdım. Benim çocukluğum nerede! Nerede benim hiç gerçekleşmeyen hayallerim! Nerede benim zalime başını diken gözlerim! Hepsini yok ettiniz. Kalbimi, evimi, dünyamı, annemi çaldınız benden. Bu mu adaletin dünya?

Benim yüzüm siyaha boyanmayı hak etti mi? Yok mu sesimi duyan? Duysan koşup gelir misin? Ben üşüyorum, ısıtır mısın beni? Ben yetim kaldım Allah’ım beni de alır mısın yanına? Medeniyet dinlemedi ! Ateş saçtılar, gökyüzünden senin toprağına. Topraktan gelme bedenleriyle üstünlük tasladılar. Şeytana taş çıkardılar. Onları kov Allah’ım huzurundan. Bizi rahat bıraksınlar. Yalnızlığımı bozmasınlar. Su diye zehir satmasınlar! Kirlenmek güzeldir diye reklam yapmasınlar. Hangi deterjan onların ruhlarında ki pisliği temizleyebilir ki? Ama kıydılar işte. Acımadan yaptılar bunu, titremedi elleri bir kere bile. Kanlı elleriyle alkışladılar bu berbat tabloyu. Lanet yazdılar taşların üzerine. Onların çocukları çekti başörtülerimizi. Gözlerimize kum doldurdular. Bu Müslüman deyip tekme attılar.

Yere gömüldüm her defasında. Beni yerin dibin de açtıkları tünellere gömmek istediler. Hain planlarını oraya mal ettiler. Bakın dinimize de göz diktiler! Senin evine asker diktiler Allah’ım. Emanetini bizden çaldılar. Aksa dökülüyor. Duvarları soğuk esiyor artık.

Kanlı elleri dokunuyor mabedime. Gül kokan seccadeleri çamurlu botlar eziyor. Yakıp yıkıyorlar. Ecdadımı susturuyorlar. Hakaret filmleri yayınlıyorlar.

Bu kanlı vahşeti ise dünya medyasının altına atıyorlar. Ve yine gülüyorlar. Utanmadan: ‘Onlar ölmeyi haketti’ diyorlar. Biz insan değil miyiz yoksa? İnsanlık kavramını yaşamayan elbet bilemezdi. Katil düşünceleri bunu akıl edemedi. Silah satan insanlık hep para istedi. Benim çıplak ayaklarım direnişe geçti.

Bunu bile bile gözyaşlarımı sildim. Genzimi yakan dumanı içime çektim. Onların tankları varsa benim de kocaman Allah’ım vardı. O her şeyi bilirdi işte. Zamanı geldiğinde de bileceği gibi. O lanet olası ruhlarınız semaya çıktığında hesap vereceksiniz! Sıranız gelmeden bile acı çekeceksiniz! Bizim bedenimizi soyan muhteşem bombanızı atın şimdi! Bakalım o ateş bunu kabul edecek mi? O siyah alev saracak dört bir yanınızı. Yalvaracaksınız. Kutsal kitap uyarmıştı sizi.

Ey İsrail oğulları! Kibrin merhametini çoktan aşmıştı artık. Bu sonsuz dünya çekti seni o cehennem çukuruna. Şimdi kül ol bakalım diyecek O kudret! Sen sonsuz hayatı düşünerek yerken kafayı ben cennet bahçemde koşacağım. Sen kazandığını sanırken ben galibiyet sevincini yaşayacağım. Siz kıyamet topunda dönerken ben buraların asıl sahibini size tanıtacağım.

                                                Darıca İmam Hatip Lisesi Öğrencisi                                              

    SERAP KELEKÇİ

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ